Spływ kajakowy Liwcem

Odcinek Kisielany-Żmichy - Liw, Zamek w Liwiu - lipiec 2016

Rzeka Liwiec na odcinku Kisielany Żmichy do zamku w Liwie jest malowniczą, bardzo krętą i wąską rzeką. Rzeka trudna technicznie, ale to ze względu na meandry – jest dużo wiosłowania na zakrętach, natomiast w nurcie nie ma przeszkód, może z jakimiś pojedynczymi przypadkami.

Rzeka posiada głębokie koryto, przy niższym poziomie wody traci na malowniczości. Przy wyższym poziomie wody rozlewa się na łąki i pola.

Wyżej nad tym odcinkiem Liwiec zmienia się, jest szeroki i mniej atrakcyjny, zwłaszcza w terenach wielkomiejskich. Natomiast odcinek ostatnich około 20-25km przed ujściem do Bugu jest najbardziej malowniczy. Tam rzeka jest płytka, średnio 0,5 – 1,0m, bardzo szeroka, z mnóstwem plaż i okolicznej ludności korzystającej z tego dobrodziejstwa Matki Natury.

Liwiec to rzeka bardzo dobra na spływ kajakowy. Górnego odcinka może nie polecałbym osobom bardzo początkującym, ale jeśli byście płynęli w fajnym, zgranym zespole to można spróbować.

Przy rzece funkcjonuje kilka wypożyczalni kajaków oraz ośrodków turystycznych. Nie ma problemu z wynajęciem noclegu czy pola namiotowego.

Będąc w Liwiu polecam zajrzeć do zamku i zwiedzić go.

Ostatni odcinek Liwca, ten który wpada do Bugu jest idealny dla każdego kajakarza. Początkujący, doświadczeni, młodzi i starsi, ci którzy umieją pływać i nie umieją.

Jeśli zastanawiasz się gdzie wybrać się na spływ kajakowy, na jakiej rzece warto popływać kajakiem, szczególnie aby było blisko Warszawy i z łatwym dojazdem samochodowym lub kolejowym, to wybierz rzekę Liwiec na spływ kajakowy.

A miłośnikom fotografii przypomnę o zabraniu ze sobą aparatu fotograficznego. Telefon komórkowy, smartfon, hmmm radzę zostawić w wodoszczelnej torbie lub w innym bezpiecznym miejscu. Telefony czasami lubią wypadać z ręki, podobnie jak okulary i jak wpadną do wody to jedyne co Wam zostanie w pamięci po telefonie to “plum”!

Na kajaki zabrać najlepiej kompakt, wodoodporny. Np. Praktika robi ciekawy model aparatu z 20Mpix matrycą i całkiem niezłą jakością. Aparat jest w pełni szczelny, można go wrzucać do wody i działa. Na rynku jest jeszcze kilka innych aparatów. Zdjęcia ze spływu kajakowego Liwcem widoczne w tej galerii wykonałem prostym aparatem Kodak easyshare model C123. Aparacik nie grzeszy jakością, matryca 12Mpix, obiektyw bez zoomu, trochę “pikseliozy”… ale jest tani, działa, pamiątka jest, a jak wpadnie głęboko do wody to będzie mała strata 😉

A teraz na kajaki!

 

  • 35
  • 0
  • 7 581
  • 3 781
  • 1
  • 0
  • 56
Zdjęcia tkanin
Rzeka Wkra, odcinek Kondrajec Szlachecki - Bolęcin - 08-2016
Spływ kajakowy Wkra
Modne krawaty w różnych wzorach
Zdjęcia krawatów męskich
Wrocław w nocy
Klawiatura komputerowa
Silne hasło nie do złamania
Wkra Kajaki Spływ
Pingwin zamieszkujący oceanarium wrocławskie
Oceanarium wrocławskie
Obraz olej na płótnie "Czaple"
Zdjęcia obrazów olejnych
Zdjęcia żywności
Spływ kajakowy, rzeka Bug, na odcinku Brok - Kamieńczyk - Barcice, lipiec 2017
Bug - Spływ kajakowy
Turniej tańca towarzyskiego GPP Arena Ursynów
Turniej tańca towarzyskiego
Portfel granatowy Nicole z suwakiem
Fotografia portfeli
Scroll to Top