Sadyba – wiosenny spacer

Wieczorny wiosenny spacer uliczkami Sadyby

Sadyba jest uroczą dzielnicą miasta Warszawa. Składa się na nią głównie zabudowa niska oraz trochę wysokich bloków mieszkalnych.

Ten spacer był w okolicach ulic Goraszewskiej, Wiertniczej i Okrężnej.

Wiosenna aura, kwitnące kwiaty, pąki na drzewach, ciepełko. Sama rozkosz i zwiastun pięknego lata.

Uliczki Sadyby są niewielkie, kręte i bardzo malownicze. Sadyba zahacza o Jeziorko Czerniakowskie, które oferuje także miejsce na wypoczynek, spacer i ciekawe zdjęcia. Lubię tam chodzić, porobić ciekawe zdjęcia i odpocząć.

W okolicy jest pomnik dawnej kolejki wąskotorowej, oddział Muzeum Wojska Polskiego, Kościół Parafia Rzymskokatolicka św. Tadeusza Apostoła na Sadybie, kawiarenka, stacja paliw i sklep z bardzo oryginalnymi lampami. Oczywiście wszystkiego nie wymieniłem, jest tam jeszcze wiele innych sklepów i pięknych lokalizacji. Jest park, a nawet dwa! I do tego dobra komunikacja, blisko na przystanek i do centrum handlowego. A okolica w większości cicha i spokojna.

Z ciekawostek technicznych, na ten foto spacer zabrałem ze sobą krótkie tele, czyli teleobiektyw Yongnuo 100mm pod Nikona ze światłem F2. To jest bardzo interesujący model, ponieważ konstrukcja optyczna opiera się na budowie jednego z flagowych obiektywów Canona. Właściwie to wierna replika, ale z tego co wiem, firma Canon nie miała nic przeciw.

Otrzymujemy więc stosunkowo tani obiektyw z autofokusem i dobrą jasnością, dobrą ostrością i miłym dla oka bokehem i ładną plastyką. To zdecydowanie obiektyw portretowy. Nie jest to mistrz ostrości, ale nie jest mydlany. Po przymknięciu do 2.8 robi się zdecydowanie ostrzejszy.

Konstrukcja lekka, obiektyw jest duży, ma sporą soczewkę przednią. Posiada przełącznik zmiany pracy ostrości AF/M i… gniazdo USB do załadowania aktualizacji firmware. Coś takiego!

Nie testowałem tego w praktyce, bo już nie miałem czasu, ale powiem że chociaż jakość zdjęć jest całkiem fajna to czasem męczy to że obiektyw lubi wyłączyć sobie tryb Auto-focus, i jedyne co wtedy pomoże to restart aparatu.

Sytuacją wynagradza cena obiektywu. Najbliższy ogniskową będzie Nikkor 85mm, ale wiadomo że jest droższy prawie 2x. Podobnie ceny używanych. Używane Yongnuo 100mm można dostać za ok 400zł i mniej. Uważam, że w tej cenie to bardzo wart uwagi obiektyw.

Dodatkową zaletą obiektywu jest widoczna skala w okienku.

Ciekawostka druga, można wydłużyć ogniskową stosując tele konwerter. Ja użyłem tele-konwertera marki Kenko o współczynniku przybliżenia 1,5x, a więc uzyskałem ogniskową 150mm.

Plastyka dalej piękna, ostrość minimalnie mniejsza i niestety AF już nie jest celny i trzeba robić zdjęcia w trybie manualnego ustawiania ostrości.

Podaję to jako ciekawostkę, osobiście lubię robić takie testy i kombinacje.

Polecam Sadybę na spacer i na zdjęcia 🙂

Obraz olej na płótnie "Czaple"
Zdjęcia obrazów olejnych
Rurka tracheostomijna z balonikiem i wężykiem
Zdjęcia akcesoriów medycznych
Moneta obiegowa 1 złoty 2020 awers i rewers
Inwestycje giełdowe
Poduszka biała jasiek z wypełnieniem antyalergicznym
Zdjęcia poduszek
Skórzane paski do zegarków z jednej linii
Paski do zegarka
Turniej tańca towarzyskiego GPP Arena Ursynów
Turniej tańca towarzyskiego
Pociąg specjalny PKP OL12 7 Warszawa-Sierpc 15-09-2013
OL-12 7 Warszawa Sierpc
Konsola Xbox One Fat
Xbox one
Zdjęcia tkanin
Centrum Warszawy wieczorową porą
Centrum Warszawy i okolice wieczorem
Nocny foto spacer w 1 kwietnia 2023
Nocny foto spacer 1 kwietnia 2023
Zdjęcia perfum
Scroll to Top