Różności o fotografii produktowej

Zbiór różnych myśli związanych z zawodem fotografa produktowego

Profesjonalni fotografowie – Jak znaleźć dobrego fotografa w Warszawie?

Znaleźć fotografów nie jest trudno, wystarczy wpisać kilka słów w wyszukiwarkę i dostaniemy mnóstwo wyników. Warto obejrzeć strony kilku wykonawców. W wyborze można kierować się tym czy podoba się portfolio danego fotografa, bo raczej zdjęcia są najważniejsze.

Ile kosztują zdjęcia produktowe - Koszt zdjęć produktowych

Czy zastanawiały Cię koszty zdjęć produktów? Chciałbyś poznać ceny, cennik, rzucić okiem na ofertę?

Niestety, usługi fotograficzne wymagają konkretnych wycen i rzadko który fotograf ma sztywny cennik. Trzeba przyjąć do wiadomości, że jest to praca wytwórcza i nie raz artystyczna. Wiele czynników ma realny wpływ na wysokość cen.

Czy opłaca się inwestować w fotografa i zdjęcia produktów?

Inwestycja w fotografa zwróci się, o ile będzie to fotograf z pokaźnym portfolio i doświadczeniem zawodowym. Ważne jest, aby w portfolio fotografa znaleźć zdjęcia które trochę są podobne do rezultatu, którego oczekujemy. Bywa, że ktoś robi piękne zdjęcia butów skórzanych. Ty przyniesiesz mu zegarek do sfotografowania. Możesz nie końca być zadowolony z uzyskanego efektu. Prawda jest taka, że fotografowie mają swoje specjalizacje, w których są świetni i bezkonkurencyjni, ale mają też rodzaje produktów, którym zdjęć nie robią. Nie umniejsza to jednak ich umiejętności. Przecież w innych branżach także są specjalizacje.

Zdjęcia produktów czy warto wziąć profesjonalnego fotografa czy samemu zrobić zdjęcia?

Czy warto zdecydować się na profesjonalne wykonanie zdjęć produktów u fotografa? Czy taka inwestycja się zwróci? Porównam to to budowy domu, można zostawić go w stanie surowym, a można pięknie wyposażyć. I tak jest z fotografią. Fotograf zadba o piękne przedstawienie Twoich zdjęć, on wyposaży Twój sklep czy Twój katalog w piękne i estetycznie wyglądające zdjęcia, które będą wyróżniać się i wyglądać bardzo estetycznie. Prawdopodobnie jeśli bez wiedzy weźmiesz szpachlę do ręki i zaczniesz kłaść tynk, bo uznasz że to jest łatwe, to możesz się pomylić. Ja już zrobiłem taki test i wiem że jako fotograf lepiej być fotografem, a prace murarskie zlecam fachowcom 🙂

Gdzie wykonać zdjęcia produktów

Wykonanie zdjęć produktów najlepiej powierzyć profesjonalnemu fotografowi w studio fotograficznym. Zdjęcia produktów to szczególna dziedzina fotografii, w której liczą się specjalistyczne umiejętności. Do zdjęć produktów jest studio. Nie musi być bardzo duże, ale musi być odpowiednio wyposażone do danego rodzaju przedmiotów. Produkty oświetla się w naprawdę wiele różnych sposobów i nie ma jednej metody, jednego schematu.

Czy tani fotograf będzie dobry? Tanie zdjęcia gdzie kupić? Dobry i tani fotograf poszukiwany.

Zazwyczaj kupując coś dobrego i taniego musimy to coś kupić 2 razy. Pierwszy raz kupujemy tanio, skuszeni niską ceną. Tanie rzeczy są zazwyczaj tanie, bo nie są wysokiej jakości. Następny zakup więc, to zakup czegoś dobrego, co niekoniecznie już jest tanie, bo rzeczy dobre są robione z lepszej jakości materiałów i opracowywane przez specjalistów, a to kosztuje. Podobnie jest z fotografią. Fotograf uczył się wykonywać zdjęcia, latami zbierał doświadczenie, udoskonala warsztat i sprzęt. To wszystko kosztuje.

Darmowe zdjęcia produktów skąd wziąć?

Skąd pobrać darmowe zdjęcia do sklepu i na stronę www?
Czy muszę zatrudnić fotografa do zdjęć pod sklep? W Większości przypadków, zdjęcia do sklepu internetowego zamawia się u fotografa, który wykonuje zdjęcia produktów. W pewnych przypadkach i niektórych grupach produktów, właścicie sklepów mogą używać zdjęć udostępnionych przez producentów. Z naszej praktyki wynika, że nawet w takich sytuacjach niektóre sklepy starają się, aby mieć swoje własne zdjęcia produktów i dowolnie nimi zarządzać. Można je modyfikować i tworzyć kolaże reklamowe, co bardzo ułatwi sytuację przy realizacji projektów rich content’owych. Każda fotografia jest objęta prawem autorskim i zdjęcia producenckie mogą być dostarczone bez licencji do modyfikacji i przerabiania. To jest bardzo ważne, aby to sprawdzić, gdyż w Polsce prawa autorskie są rygorystycznie przestrzegane i naruszenie ich może przysporzyć dużych kłopotów finansowych. Bardzo łatwo jest w drodze prawnej udowodnić kto ma prawa do używania zdjęć. Na naszej stronie udostępniamy tylko darmowe tapety do pobrania. Zdjęcia produktów to specyficzna branża i raczej nie liczylibyśmy na to, że ktoś udostępnia takie zdjęcia za darmo. Można szukać w bankach zdjęć, ale darmowe zdjęcia tam umieszczane zazwyczaj dotyczą wąskich grup produktowych. Może być też tak, że te zdjęcia nie będą udostępnione z licencją do komercyjnego użytkownika, więc proszę to mieć na uwadze.

  • 179
  • 0
  • 8 290
  • 4 213
  • 0
  • 0
  • 56
Okulary ze złotą oprawką
Zdjęcia okularów
Klawiatura komputerowa
Silne hasło nie do złamania
Zegarek Miugo
Fotografia reklamowa
Turniej tańca towarzyskiego GPP Arena Ursynów
Turniej tańca towarzyskiego
Skórzane paski do zegarków z jednej linii
Paski do zegarka
Wkra Kajaki Spływ
Pociąg specjalny PKP OL12 7 Warszawa-Sierpc 15-09-2013
OL-12 7 Warszawa Sierpc
Bulwary wiślane
Słuchawki stereo dla gracza
Zdjęcia RTV słuchawek stereo
Archikatedra św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu
Katedra wrocławska
Kłódka
Bezpieczne logowanie z uwierzytelnieniem
Fabryka, zdjęcie maszyn Kraus CX na linii produkcyjnej
Fotografia wnętrz
Scroll to Top