Centrum Warszawy i okolice wieczorową porą

Fotograficzny spacer po ulicach centrum Warszawy

Nocny foto spacer Plac Konstytucji – Centrum

W czerwcu 2023 wybrałem się przy okazji na mini fotograficzny spacer ulicami centrum Warszawy od placu Konstytucji do Kruczej.

Zdjęć zrobiłem tylko kilka, w ramach małego testu obiektywu Tokina 80-200 AT-X Pro 2.8 z telekonkwerterem Kenko 1,5x, co pozwoliło mi na uzyskanie ogniskowej 300mm na dłuższym końcu. Dla niewtajemniczonych, tele-konwerter to taki specjalny moduł, który montuje się pomiędzy aparatem fotograficznym a obiektywem. Wydłuża on ogniskową obiektywu o wielkość swojego mnożnika. I tak np. mając obiektyw o ogniskowej 200mm i stosując tele konwerter 1,7x uzyskamy ogniskową 170mm. Używanie takich konwerterów nie jest obojętne dla jakości obrazu. Tracimy światło oraz mogą powstać straty ostrości a także nieprzyjemne bliki lub flary. Moja kombinacja optyczna jednak sprawdziła się bardzo dobrze.

Fotografowanie w trybie manualnym, z obsługą automatyki pomiaru światła i pracy przesłony.

Jakość całkiem ciekawa, aczkolwiek taka kombinacja z konwerterem wieczorową porą bywa już problematyczna, gdyż brakuje światła, a jak wiemy, telekonwertery zabierają tyle światła ile wynosi ich współczynnik.

To, co bardzo mi się podoba w obiektywie Tokina 80-200, to sposób rysowania świateł. Np. światła samochodowe mają takie miłe dla mojego oka rozmycie, taką aureolkę, takie coś baśniowego, fantazyjnego. Wiem, że to się może raczej nie podobać, bo obiektyw tam traci ostrość, ale ja właśnie poszukuję takich ciekawych optycznie obiektywów. Nie wszystko zrobi za fotografa Photoshop 😉

Polecam nocną fotografię w rozświetlonych uliczkach niekoniecznie wielkiego miasta. Warto wybrać się z aparatem w różne miejsca, eksplorować nowe tereny. Fotografia nocna ma swój niepowtarzalny klimat. Więcej moich zdjęć zrobionych w nocy można znaleźć w innych spisach. Zbiory są sukcesywnie powiększane. Zapraszam!

  • 35
  • 0
  • 7 581
  • 3 781
  • 0
  • 0
Zdjęcia tkanin
Krem o aromacie pomarańczy w ocowej aranżacji
Artykuł
Biała bluzka młodzieżowa z aplikacją Monster Truck
Fotografia reklamowa
Sekator do gałęzi Yato
Zdjęcia narzędzi
Wrocław, Ogród Zoologiczny
Zoo we Wrocławiu
Rurka tracheostomijna z balonikiem i wężykiem
Zdjęcia akcesoriów medycznych
Pręgież wrocławski
Wrocław foto spacer
Pociąg specjalny PKP OL12 7 Warszawa-Sierpc 15-09-2013
OL-12 7 Warszawa Sierpc
Skórzana torba barmańska na ramię z paskiem
Zdjęcia toreb reklamowych
Konsola Xbox One Fat
Xbox one
Słuchawki stereo dla gracza
Zdjęcia RTV słuchawek stereo
Napój
Fotografia reklamowa
Scroll to Top